Волейбол. У фіналі кубка України зіграють «Імпексагроспорт» і «Локомотив»

26.12.2010

У харківському Палаці спорту «Локомотив» відбулися два півфінальні матчі Кубка України з волейболу серед чоловіків.

У першому з них на майданчик вийшли непримиренні суперники — «Кримсода» з Красноперекопська і черкаський «Імпексагроспорт».

Обидві команди, поряд з «Локомотивом», вважалися головними претендентами на завоювання почесного трофею. Тому вихід у фінал турніру і для кримчан, і для черкаських волейболістів було завдання номер один.

Тренери команд Сергій Скрипка та Юрій Мельничук виставили такі склади:

«Кримсода»: Жилінський, Клямар, Дігтяренко, Щекалюк, Шевцов, Савін, Пасажін (ліберо) — стартовий склад. На заміну виходили В. Сухінін і Красненко.

«Імпексагроспорт»: Козловський, Жуматій, Бойко, Юшкевич, Д. Сухінін, Вітюк, Кисіль (ліберо) — стартовий склад. На заміну виходили Пясковський, Богдан, Заїка, Артеменко.

Першу партію активніше почала черкаська команда. Вона повела в рахунку 3:0, 5:1, 8:3. Однак, волейболісти «Кримсоди» зуміли наздогнати суперника і вийти вперед 16:15. «Імпексагроспорт» зусиллями, безумовно, кращого гравця матчу Олександра Жуматій знову спробував відірватися від кримчан 20:17, 22:20.

Але кінцівка партії залишилася за підопічними Сергія Скрипки, і Руслан Шевцов відмінним ударом з передньої лінії завершив зусилля своїх партнерів — 25:23 на користь «Кримсоди».

Другий сет спочатку розвивався за схожим сценарієм. Знову красноперекопська команда опинилася в ролі наздоганяючої. Потім знову вийшла вперед 16:15. Але, успішно провівши ряд замін, «Імпексагроспорт» зумів вирівняти становище і зробити вирішальний ривок 22:18.

Втім, в цьому їм допомогли самі суперники, наробивши чимало помилок. А на довершення до всього Віталій Сухінін у вирішальний момент з подачі направив м’яч у сітку — 22:25.

Третя партія, як і дві попередні, пройшла в рівній боротьбі. У середині її «Кримсода» спробувала зробити очковий доробок 16:13. Олнако не зуміла втримати перевагу і особливо щось суттєве протиставити атакам Олександра Жуматій.

Саме він приніс найбільшу кількість очок черкаському «Імпексагроспорту», в тому числі й останнє в цій партії — 25:23.

Результат матчу вирішився в четвертому сеті. Його краще провели підопічні Юрія Мельничука, які на другий технічний перерву пішли за рахунку 16:12 на свою користь.

І як не намагався його опонент Сергій Скрипка тайм-аутами і замінами змінити ситуацію, все чого зуміли добитися волейболісти «Кримсоди», так це зрівняти рахунок 22:22. Але потім пішли помилки Руслана Шевцова і Костянтина Жилінського і партію, а разом з нею і матч виграв «Імпексагроспорт»

У другій півфінальній грі харківський «Локомотив» прогнозовано переміг своїх дублерів з «Локо-Експрес» з рахунком 3:1.

Технічні дані півфіналів:

«Імпексагроспорт» (Черкаси) — «Кримсода» (Красноперекопськ) 3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:23)

«Локомотив» (Харків) — «Локо-Експрес» (Харків) 3:1 (25:19, 23:25, 25:18, 25:17)

Таким чином, 25 грудня об 11 годині у матчі за третє місце зіграють «Кримсода» і «Локо-Експрес», а о 13 годині почнеться вирішальний поєдинок за Кубок України між «Локомотивом» та командою «Імпексагроспорт».