Герої одинадцяти метрів

12.02.2011

Збірна України успішно розпочала сезон 2011 р., вигравши турнір Cyprus Cup. Ветеран-воротар Олександр Шовковський знову блиснув умінням відбивати пенальті, а Юрій Калитвинцев зробив заявку на утвердження себе в якості головного тренера збірної. У день українського тріумфу на Кіпрі по всьому світу відбулася низка цікавих товариських матчів за участю найсильніших команд планети.

Українська національна збірна стала переможцем товариського турніру Cyprus Cup, в якому брали участь чотири збірні — України, Швеція, Румунія і Кіпр.

Наша команда у півфіналі обіграла Румунію, а в фіналі — Швецію. Обидві перемоги прийшли в серіях післяматчевих пенальті, а основний час обох зустрічей завершилося внічию. З румунами команда Юрія Калитвинцева зіграла 2:2 (наші голи на рахунку Ярослава Ракицького та Артема Мілевського), вигравши по пенальті — 4:2. А зі шведами в основний час рахунок був 1:1 (у нас відзначився Марко Девіч з пенальті), а в післяматчевій серії — 5:4.

Героєм обох ігор став 36-річний воротар Олександр Шовковський, який відбив два пенальті від Румунії і один — від Швеції. СаШо, що вийшов на заміну Андрію Пятову в матчі з румунами за дві хвилини до кінця основного часу, встановив рекорд збірної України, ставши самим віковим футболістом, коли-небудь грав за нашу команду.

Зігравши у віці 36 років і 37 днів, Шовковський випередив Олега Лужного, якому на момент його останнього матчу в збірній (у гостях з Іспанією у вересні 2003 р., 1:2) було 35 років і 36 днів.

Говорити що-небудь певне про якість гри та стан футболістів синьо-жовтої команди сьогодні важко — гравці тільки вийшли з відпусток і далекі від оптимальних кондицій.

В. о. головного тренера збірної України Юрій Калитвинцев так прокоментував підсумки кіпрського турніру: «Ми дали всім пограти, оскільки дивимося на те, що людям зовсім скоро виступати в єврокубках, а випускати на дві повні або півтори гри поспіль — це не головне для нас. Будемо переживати за них, знаючи, що всі поїхали здорові, плюс ще й виграли Кубок. Задоволення від гри, природно, немає, але результат залишиться.

Я вже говорив, що на 80% ми знаємо, з ким нам йти далі. А ці 20%, завдяки таким турнірам, будемо шукати ».

Наставника збірної підтримав і президент ФФУ Григорій Суркіс, який повідомив, що виконком ФФУ найближчим часом розгляне питання про затвердження головного тренера збірної і що наша команда 29 березня зіграє товариський матч зі збірною Італії.

«Думаю, не варто зараз підводити якісь підсумки — це «весняний» футбол, — сказав пан Суркіс .- Ми знаємо, що на сьогоднішній день більшість хлопців фізично не змогли б провести на полі всі дев’яносто хвилин, тому було багато замін. Власне кажучи, матчі нашої команди зі збірними Румунії та Швеції вважаю плацдармом для подальших випробувань. Немає жодних сумнівів, що до гри з італійцями 29 березня ми підійдемо в набагато кращих фізичних та ігрових кондиціях ».

У середу відбулася низка товариських матчів за участю найсильніших збірних світу. Найбільший інтерес викликав матч Аргентина — Португалія в Берні, в якому на полі зійшлися найкращі футболісти сучасності Ліонель Мессі і Кріштіану Роналду. Аргентинець з «Барселони» продовжив бомбардирський суперечку з португальцем з «Реала» — обидва вони в нинішньому чемпіонаті іспанської Прімери забили по 24 м’ячі.

У матчі збірних кожен з гравців записав на свій рахунок по голу, але м’яч від Мессі (пенальті на 90-й хвилині) приніс аргентинцям перемогу — 2:1. Гол Роналду тільки злегка поліпшив безрадісну для нього статистику. Дані програми castrolfootball.com показують, що раніше Кріштіану ніколи не забивав голів і не робив результативних передач в залікових матчах, в яких стикався з Ліонелем Мессі. При цьому команда Роналду програла, з урахуванням вчорашнього, вже підряд п’ять останніх матчів, в яких змагалися ці два футболісти. А ось зоряний гравець аргентинської збірної забив тричі і зробив дві результативні передачі в матчах за участю свого португальського колеги.

Серед інших матчів середовища варто виділити зустріч Німеччини та Італії, розписав бойову нічию — 1:1. На гол Мирослава Клозе (59-й для бомбардира Бундестіму) Джузеппе Россі відповів точним ударом за дев’ять хвилин до фінального свистка.

Збірна Франції у Парижі обіграла Бразилію — 1:0. Єдиний і переможний м’яч провів Карім Бензема. До речі, бразильці не можуть перемогти французів з 1992 р.

Збірна Англії в Копенгагені виграла у Данії — 2:1. Рахунок у цій грі на 8-й хвилині відкрив датський захисник «Ліверпуля» Даніель Аггер. На 10-й хвилині форвард «Астон Вілли» Даррен Бент встановив рівновагу, а на 68-й хвилині одноклубник Бента Ешлі Янг приніс англійцям перемогу.

Збірна Росії засмутила своїх прихильників. В Абу-Дабі команда Діка Адвоката програла з рахунком 0:1 скромною збірною Ірану, що займає 44-е місце в рейтингу ФІФА. Причому єдиний гол росіяни пропустили на останній хвилині гри, відзначився Мохаммад Халатбарі.